Wycieczka do Wrocławia

Wycieczka do Wrocławia

W dniach 18-19 października 2017 r. uczniowie kl. II B i II E wraz z wychowawczyniami pp. B. Wiśniewską i R. Cichoń oraz opiekunami odbyli wycieczkę do Wrocławia.

Pierwszym punktem tej dwudniowej wyprawy była Góra Świętej Anny, miejsce związanie z patronami szkoły. To tu rozegrały sięwalki o wolność w czasie III powstaniaśląskiego, upamiętnione obecnie pomnikiem Czynu Powstańczego.

Właściwy cel wycieczki- stolica Dolnego Śląska został osiągnięty w samo południe. Jednym z pierwszych zwiedzanych tutaj miejsc był gmach Muzeum Narodowego, w którym znajduje się olbrzymi, wywołujący nawet dziś spore wrażenie obraz pt. „Panorama Racławicka”. Spośród innych,poznawanych w czasie tych dni, wrocławskich atrakcji należy wymienić Muzeum Pana Tadeusza, z – w części multimedialną i interaktywną – ekspozycją poświęconą przede wszystkim słynnemu dziełu A. Mickiewicza, Uniwersytet Wrocławski z Aulą Leopoldyńską i Wieżą Matematyczną, z której rozciąga się ładny widok na miasto, Ostrów Tumski widziany w świetle latarni i w porannych mgłach.Nie wolno zapomnieć również o potężnym wrocławskim ZOO oraz Hali Stulecia, obok której znajduje się przepiękna fontanna.

Skip to content