Rezistors i Wolontariat w Bochni

Rezistors i Wolontariat w Bochni

W dniach 20.01.-21.01.2017 odbyły się warsztaty integracyjne grupy teatralnej Rezistors oraz Wolontariatu. W piątkowe południe wyruszyliśmy z dworca PKP w Krakowie – Płaszowie w kierunku Bochni. Po 30 minutach byliśmy na miejscu. Naszym celem było zwiedzenie Kopalni Soli w Bochni. Po drodze jednak odwiedziliśmy Muzeum Motyli, w którym mogliśmy dotknąć kokonów, dowiedzieć się w jaki sposób przychodzą na świat motyle dzienne i nocne. Właściciel muzeum opowiedział nam również o „magicznym roztworze” przyciągającym te piękne stworzenia. Po tej atrakcji udaliśmy się do Szybu Campi, gdzie rozpoczęła się nasza przygoda. Pod ziemię zjechaliśmy z panią przewodnik Bogumiłą, która towarzyszyła nam aż do sobotniego poranka. Dzięki niej poznaliśmy historię kopalni. Podziemnym pociągiem dotarliśmy do zalanej solanką komory, przez którą przeprawialiśmy się łodziami. Spotkaliśmy wirtualne postacie opowiadające tajemnicze historie o odwiedzanych miejscach. Pod koniec dnia pani Bogumiła pomogła nam odnaleźć komorę sypialną Ważyn, gdzie czekały na nas kolejne atrakcje m.in. kolacja, 140 metrowa zjeżdżalnia oraz boisko sportowe, na którym rozegraliśmy 300 metrów
pod ziemią dwa mecze: w piłkę nożną i koszykówkę. O godzinie 24.00 wylądowaliśmy wreszcie na piętrowych łóżkach. Noc była jednak krótka. Wstaliśmy o 6.30, zjedliśmy śniadanie i musieliśmy udać się do windy wywożącej nas na powierzchnię. Tutaj gromkimi brawami pożegnaliśmy naszą, uroczą panią przewodnik i udaliśmy się na stację PKP, by wrócić do Krakowa.

Skip to content