Św. Mikołaj w Domu Pomocy Społecznej

Św. Mikołaj w Domu Pomocy Społecznej

5 grudnia 2016 r. zostaliśmy zaproszeni przez naszych przyjaciół z Domu Pomocy Społecznej na spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Nasi seniorzy przygotowali pyszne ciasta oraz występ muzyczny. Odwdzięczyliśmy się prezentami z okazji św. Mikołaja, które przygotowaliśmy dzięki hojności społeczności ZSE nr 1. W paczkach znalazły się m.in.: kosmetyki, książki i słodycze.

Kolejny raz mogliśmy zobaczyć uśmiechy na twarzach naszych przyjaciół. Dostaliśmy też wiersz napisany przez p. Piotra, który bardzo nas wzruszył. Dlatego fragment cytujemy:
„Jest w Krakowie Zespół Szkól Elektrycznych na Kamieńskiego,
uczą się w nim młodzi ludzie, którzy wolny swój czas,
poświęcają mieszkańcom DPS z osiedla Sportowego.
Kim są ci młodzi ludzie?
To wolontariusze są dobrze wszędzie znani,
Pomagają nam byśmy nie czuli się zupełnie sami…”

Skip to content