Konferencja Code Europe

Konferencja Code Europe

Dziś uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Grażyny Krawczyk i p. Wojciecha Kłyzy wzięli udział w największej konferencji programistycznej w Polsce. Wizyta w Centrum Kongresowym ICE z całą pewnością umożliwiła przyszłym absolwentom zapoznać się ze specyfiką pracy programisty, dowiedzieć się jakie wymagania stawiane są kandydatom do pracy oraz poszerzyć wiedzę z tematyki obejmującej egzamin zawodowy (kwalifikacja E.14).

Każdy uczeń miał możliwość uczestniczenia w wybranych wykładach, prowadzonych przez liderów branży IT, a w tym:

– Douglas Crockford – światowa legenda JavaScriptu, guru Frontendu, mistrz kodowania;
– Lars Klint – pasjonat ekosystemu MS, rozwijający technologię HoloLens;
– Sven Ruppert – jeden z największych niemieckich specjalistów Javy

i wielu innych.

Patronat nad wydarzeniem objął między innymi: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Ministerstwo Cyfryzacji, czy też Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

> Więcej zdjęć na serwerach Google <

Skip to content