Matematyka z pasją w ZSE nr 1

Matematyka z pasją w ZSE nr 1

28 września br ogłoszony został w naszej szkole konkurs dla klas pierwszych, pt: Królowa nauk w filmie, muzyce, poezji i jeszcze innej uczniowskiej wizji.
Prace, które napłynęły były różne, jedni uznali  że najlepszą formą głoszenia światu o matematyce będzie plakat, pojawiły się pomysły by matematykę przybliżać przez rebusy i logiczne zagadki, inni znów – idąc z duchem czasów, sięgnęli po narzędzia jakie daje im informatyka i przygotowali prezentację, filmik lub stronę WWW, które w różny sposób tę rzeczywistość matematyczną przedstawiają. Znalazł się i taki, który nie oglądając się na raczej ścisły profil naszej szkoły, pokusił się by matematyczne treści ubrać w wierszowe rymy.

W  zmaganiach finałowych, które miały miejsce 18 listopada, jury wyłoniło zwycięzców:
I miejsce: strona strona WWW „Piękno matematyki”, autor Kamil Rozwadowski 1C
II miejsce: plakat „Rebus matematyczny”, autor Kamil Mrowczyk 1F
III miejsce: strona WWW „Fraktale – piękno wokół nas”, autor Jerzy Bujak 1C

Konkurs odbył się w ramach realizowanego w szkole projektu ”Bo matematyka się liczy…” , który swoim patronatem objęła Rada Dzielnicy XI i finansowanego ze środków Fundacji mBanku, w ramach programu mPotega.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Więcej zdjęć na serwerach Google

Skip to content