Warsztaty Rezistors i Wolontariatu we Włoszech

Warsztaty Rezistors i Wolontariatu we Włoszech

W dniach 25.09.2016-1.10.2016 członkowie grupy teatralnej Rezistors oraz Wolontariatu wzięli udział w warsztatach w północnych Włoszech. W czasie wyjazdu zwiedziliśmy: Weronę, Sirmione, Trydent, Malcesine. Wybraliśmy się kolejką na Monte Baldo oraz odwiedziliśmy Gardaland. W Weronie mieliśmy okazję spróbować najlepszej pizzy na świecie. W Sirmione kąpaliśmy się w Jeziorze Garda. Byliśmy także w „przyklejonym” do skał sanktuarium Madonna della Corona. W Trydencie zwiedziliśmy przepiękny Castello del Buonconsiglio oraz bazylikę pod wezwaniem św. Wergiliusza, w której ogłoszono dekrety Soboru Trydenckiego.

03W ramach poznawania zwyczajów włoskich odwiedziliśmy targ w Pradzie, w czasie którego mogliśmy skosztować lokalnych przysmaków: serów, prosciutto, miodu z kasztanów. Wieczorami spędzaliśmy czas na warsztatach poświęconych komunikacji interpersonalnej, ćwiczeniom aktorskim, nauce gier zespołowych niezbędnych w pracy wolontariusza. To był niesamowity tydzień. Szkoda, że minął tak szybko.

Skip to content