Marszobieg z matematycznymi przystankami

Marszobieg z matematycznymi przystankami

28 września w naszej szkole dużo się działo. Powitał nas Pan Wacław Załucki, życzył powodzenia. W sali gimnastycznej wyrosła kopuła, wokół szkoły biegali … nie, nie kosmici. Uczniowie klas pierwszych z naszej szkoły i zaproszonych drużyn z Gimnazjum nr 7 i 32 śpieszyli się, by rozwiązać zadania na poszczególnych przystankach. Wykazywali się wiedzą o polskich matematykach i rozwiązywali zadania praktyczne. Zastanawiali się co to liczba nieciekawa, układali pętlę, „rozluźniali” korek na parkingu i wcielali się w szyfrantów, a właściwie w deszyfrujących. Wszystko przy pięknej pogodzie, która dopisała, z uśmiechami na twarzy. Później w oczekiwaniu na wyniki obejrzeli spektakl „Chaos i Porządek – Matematyczna Symfonia” – piękne widowisko wizualno-dźwiękowe, do powstania którego inspiracją była matematyka. Jury w składzie: Pani Agnieszka Pyrz, Pan Tomasz Krysiuk i Jakub Kouba przeliczyło skrupulatnie wszystkie punkty. Wyniki ogłosił i nagrody wręczył Pan Dyrektor Andrzej Matyja:

I miejsce: Dziewczyny z Gimnazjum nr 32

II miejsce: Chłopcy z Gimnazjum nr 7

III miejsce: drużyna z klasy 1E

Nagroda specjalna za najszybsze ułożenie pętli: drużyna z 1A Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom, dziękując za wspólną zabawę. Dziękujemy Panu Tomaszowi Krysiukowi z firmy Ericpol za zadanie i za wsparcie w jury i fundacji mPotega za grant, dzięki któremu mogliśmy się bawić matematyką i wręczyć nagrody. A wszystko to: bo matematyka się liczy…

Skip to content