Festyn sportowy

Festyn sportowy

VIII Dzielnicowy Festyn Sportowo- Integracyjny w ZSE 1 w Krakowie

14 września 2016 r. Piękna słoneczna pogoda, godzina 10.00 – rozpoczęliśmy największą i najbardziej radosną imprezę w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie! Po raz VIII zaprosiliśmy do wspólnej zabawy uczniów, nauczycieli, dyrekcję, rodziców i gości z gimnazjów Dzielnicy XI (Gimnazjum nr 75). To od lat tradycja naszej szkoły, aby we wrześniu na sportowo, ale na wesoło spędzić kilka godzin na terenach zielonych szkoły.

Licznie przybyli uczniowie i nauczyciele mogli się sprawdzić w kilku konkurencjach sportowo-rekreacyjnych. Królowała lina. Konkurs przeciągania liny – 6-cio osobowe drużyny uczniów wraz z wychowawcą – wygrała w kategorii klas I-II klasa I A pod wodzą prof. R. Stachonia, a w kategorii klas starszych – IV E na czele z prof. Rafałem Berusiem. Wszyscy mogli się sprawdzić w różnych nietypowych konkurencjach – „rzut beretem”, „rzut samolocikiem”, „strzały na bramkę”, „rzuty do kosza”, „rzut lotkami do tarczy”, „konkurs na najszczuplejszą klasę”, „budowanie piramidy z kontenerów”, czy „zjazd po linie”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, ale najważniejsze było to, że wszyscy bawili się wspólnie i integrowali. Kto opadł z sił mógł posilić się pysznymi ciastami przygotowanymi przez szkolny wolontariat na czele z prof. R. Chrzanowską, a pyszne kiełbaski z grilla serwował prof. K. Batko. Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali nauczyciele wychowania fizycznego ZSE nr 1 ( W. Basista, A. Klimek, J. Madej, K. Darda ), a wspomagali profesorowie A. Łabudzki i B. Dadej. Oprawę słowną w czasie festynu zapewnili jak zwykle profesjonalni i dowcipni profesorowie S. Szpulecki i M. Pudlik. Mamy nadzieję, że wszyscy doskonale się bawili i już dziś zapraszamy na kolejny festyn we wrześniu 2017. Dziękujemy!
Ze sportowym pozdrowieniem – nauczyciele wychowania Fizycznego w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 w Krakowie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii:
Część pierwsza
Część druga

Skip to content